Rynek usług kurierskich stale rośnie, zaś za pośrednictwem konkretnych rozwiązań można już wysłać praktycznie wszystko. Jak zamówić kuriera jednak po odbiór paczki nietypowej, na przykład o nieregularnych kształtach lub wymiarach, albo wymagającej specjalnej obsługi? Okazuje się, że sprawa nie jest wcale taka prosta. Jeśli masz do zlecenia tego typu realizację, sugerujemy skorzystać z pośrednika na rynku.

 

Pośrednictwo w kurierce – remedium na wiele problemów

 

Żeby rozwiązać ten problem, zamów kuriera gls za pośrednictwem portalu nadawczego, prowadzonego przez brokera. Ma on często znacznie korzystniejsze stawki za przewóz elementów niestandardowych i nieregularnych od przewoźników, przy zamawianiu bezpośrednio. Tym samym można zyskać i sporo zaoszczędzić, decydując się na dobrego pośrednika. Mnogość ofert w jednym miejscu pozwoli na dopasowanie, jaki rodzaj elementu niestandardowego chcemy wysłać i którą firmą będzie to możliwe lub będzie to najtańsze.

 

Dobre badanie rynku to podstawa

 

Okazuje się bowiem, że to, co u jednego przewoźnika wiąże się ze sporą dopłatą, u drugiego może być traktowane jako przesyłka bez dopłat. To jednak wyjdzie nam dopiero po dokładnym przebadaniu rynku lub skorzystaniu z gotowych zestawień, jakie przygotowują portale nadawcze. Zaproponowany portal pośredniczący wydaje się tutaj dobrą opcją, gdyż faktycznie oferuje nabycie usługi po wstępnej selekcji możliwości z porównań usług dostępnych na stronie.