Wiele osób zastanawia się jak zamówić kuriera tak, by przyjechał on bezpośrednio do domu, a do tego by było tanio. Najczęściej wpadają oni na pomysł, by na własną rękę wyselekcjonować odpowiednią firmę przewozową i zamówić kuriera za pośrednictwem jej platformy. Okazuje się często, że taki proces kosztuje nas znacznie więcej, niż mógłby przy wykorzystaniu dostępnych na rynku rozwiązań i jest też znacznie trudniejszy. Jaka jest zatem alternatywa?

 

Dobry broker nie jest zły

 

Zamów kuriera na platformie brokerskiej, zamiast zwykłym portalu danego przewoźnika. Oprócz szerszego wyboru dostępnych kurierów, możesz sporo zaoszczędzić na samym procesie, gdyż pośrednicy mają najczęściej specjalnie wynegocjowane stawki, dzięki czemu zamawianie za ich pomocą jest znacznie korzystniejsze cenowo. Jeśli do tego skorzystasz z takiej platformy jak kurier online, która oferuje kilka firm w jednym miejscu, to korzyści z takiego procesu będą jeszcze większe. Dobierzesz bowiem ofertę dopasowaną do swoich potrzeb, zgodnie ze swoimi obecnymi preferencjami.

 

Różnice widoczne na dłoni

 

Dzięki temu możliwe jest natychmiastowe dopasowanie takiego przewoźnika, jakiego nam potrzeba. Na platformie dostępne są porównania, co pozwoli nam na wyselekcjonowanie na przykład rozwiązania z największym ubezpieczeniem w  cenie czy też z najszybszym zwrotem pobrania. Taka wygoda znacznie usprawnia zarządzanie logistyką z wykorzystaniem platformy. Korzyści cenowe zaś to tylko dodatkowa zaleta.